4 tipy jak předcházet nachlazení a jak se s ním vypořádat

/

4 tipy jak předcházet nachlazení a jak se s ním vypořádat

Znáte to, už od podzimu se střídavě ocitáte zavření doma s nudlemi až u pusy, děti jsou znuděné, a vám to leze taky na mozek.
Pojďte se se mnou podívat na pár tipů, které vám pomohou nachlazení předcházet, případně si při něm ulevit.

1. otužování

Jelikož je dcera ekzematik, zbytečně ji nenabaluji, aby se nezpotila a tudíž neosypala. Už od miminka spala venku v kočárku, a to i v zimě, pokud tedy nebylo -5°C. Vedlejším benefitem je to, že je to malý otužlivec.
Otužování může být účinným prostředkem k posílení imunitního systému dětí. Postupně zvyšujte vystavování chladu, například tím, že je necháte hrát si venku i v chladnějším počasí. Nicméně, pamatujte na to, že otužování by mělo být postupné a přizpůsobené individuálním potřebám dítěte.

2. cvičení a procházky

To že pravidelný pohyb je nejlepší prevence a lék, to se ví. Fyzická aktivita může podporovat celkovou vitalitu a posílit imunitní systém dětí. Vhodné cvičení pro děti zahrnuje venkovní hry, sportovní aktivity nebo jednoduchá cvičení doma. Během nemoci je však důležité dbát na dostatečný odpočinek a nezatěžovat tělo příliš intenzivním cvičením.
TIP: Jak správně cvičit s miminky a batolaty, se dozvíš na mých kroužcích cvičení s dětmi.

3. masáž při nachlazení

Masáž pomáhá při zahlenění a je skvělá u dětí, které ještě neumí smrkat. V období nemoci 3-5x denně provádíme masáž hrudníčku, bříška, čela a chodidel.

POSTUP:

  1. otevřená kniha
    • sepneme ruce, ve kterých jsme třeí zahřálimasážní olej s EO a začneme pohyb u hrudní kosti děťátka. Ruce od sebe oddělujeme jako když se rozevírá kniha, a přejíždíme dlaněmi přes hrudník, k prsním bradavkám a na ramena a boky žeber. Několikrát opakujeme.
  2. motýl
    • Ruce položíme spodní část žeber a střídavě křížem  masírujeme. Tudíž pravou rukou ze spodní části žeber k pravému rameni dítěte a obráceně.
  3. masáž bříška
    • kroužíme dlaní kolem pupíku děťátka ve směru hodinových ručiček. Tímto tahem podpoříme vylučovaní napolykaných hlenů.
  4. masáž chodidel
    • pomocí palců namasírujeme celá chodiladla od paty nahoru k prstíkům
  5. masáž dutin
    • palci masírujeme čelo od středu ke spánkům
    • od kořene nosupo obočí, až ke spánkům
    • od kořene nosu po lícní kosti až k ouškům
    • tyto 3 tahy pomáhají uvolňovat hleny z dutin, při masáží s eukalyptovým EO opatrně kolem očí , spíše zvolte jiný EO, nebo jej hodně nařeďte)

TIP: Celkovou masáž tě naučím na individuálním sezení o masáži dětí a kojenců

4. éterické oleje

Éterické oleje (EO) jsou nejen skvělým pomocníkem při nachlazení, ale také prevencí. Několik kapek levandulového, borovicového nebo eukalyptového oleje přidávaných do aromalampy, difuzéru nebo misky s vodou na topení může pomoci uvolnit ucpané dýchací cesty a zlepšit celkový pocit pohody. Dále je můžete využít například při koupeli nebo masáži. U dětí dbejte na správné ředění. 

5. smyslohraní

Jak smyslohraní souvisí s nachlazením? Je to bezvadná aktivita na doma, při dlouhých dnech. Nemusí to být hned rýže či cizrna, ale třeba Slizáček či Mamolína od Mámy V Rejži. 
TIP: Cokoliv si vybereš na webu Mámy V Rejži, si můžeš objednat u mě a ušetříš na poštovném.

Jaké jsou tvoje tipy jak předcházet a bojovat s nachlazením? Dej mi vědět do komentářů.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *